Mapa Lotów

5 thoughts on “Mapa Lotów

  ltonrip

  (24/12/2018 - 18:53)

  I am ltonser. I need help. What can i do it?

  ANDER

  (27/10/2018 - 07:38)

  Bielikoholiku, bardzo dziekujemy za miłe słowa i docenienie naszej pracy. Z CNIG03 nie mamy kontaktu. Sporo ptaków juz doleciało standardową trasą wschodnią na zimowiska w Afryce Wschodniej. Kika padło, ale na razie niewiele. Odzyskaliśmy nadajniki z CNIG04 (padł w Turcji pod linią energetyczna) i CNIG11 (padł w Jordanii, wg miejscowego rolnika z osłabienia) . Ciekawy będzie track BIAŁEGO, bo to ptaszek z ub.r. który jednak leci obecnie do Afryki zupełnie inaczej, no i podobnie ZÓŁTEGO, który ciągle siedzi na Wegrzech i podjada …:-) Ptaki drugoroczne jednak się tak nie spieszą. Pozdrowienia od zaspołu!

  bielikoholik

  (15/10/2018 - 17:52)

  Gratuluję świetnej realizacji. Na taką mapkę właśnie czekałem, codziennie staram się zaglądać na stronkę i śledzić poczynania młodzieży. Martwi CNIG 03. Wylądował w Maroku i od 1 października nie daje znaku życia. Oby przyczyną były tylko problemy z zasięgiem. Jako jedyny młody wybrał inną trasę spośród wszystkich, dobrze byłoby śledzić jego dalsze poczynania.
  PS, szkoda, że Wam transmisja w tym sezonie nie wypaliła.
  Pozdrawiam organizatorów!

  ANDER

  (10/10/2018 - 07:18)

  Mapka zawiera bociany czarne pogrupowane po 2, ponieważ nadajniki były zakładane na 2 najstarsze pisklęta w wybranych gnazdach w różnych regionach kraju. Pisklęta z 1 gniazda maja te same kolory na mapce, trasę drugiego z pisklat można włączyc samodzielnie. Punkty początkowe migracji nie pokrywaja sie z faktycznymi lokalizacjami stanowisk lęgowych ze względu na ochrone tych danych i bezpieczeństwo lęgów. Po kliknieciu w kółko z danym bocianem można zapoznać się ze szczególowymi opisami i zobaczyć zdjęcia ptaków. Opisy będą sukcesywnie uzupełniane. Pracujemy jeszcze nad umieszczeniem tras kilku bocianów z 2017 roku. Zapraszamy do śledzenia losów bocianów czarnych!

  Joanna Sitkiewicz

  (05/10/2018 - 09:12)

  Już nie mogliśmy się doczekać kiedy będziemy mogli Państwu pokazać mapkę lotów naszych bocianów… Oto i jest!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *